Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

20 listopad 2016

Zapraszamy w niedzielę 20 listopada 2016 do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego wraz z Muzeum podczas 11. edycji Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Ogród czynny będzie w godzinach 10:00 - 15:00 (szklarnie do 14:00!), Muzeum Ogrodu 11:00 - 15:00. Wstęp wolny.

W Muzeum, oprócz stałej ekspozycji, będzie można zobaczyć eksponaty korzenioplastyki  Wojciecha Kilarskiego. Od 1968 roku przy Krakowskim Domu Kultury „Pałacu pod Baranami”  działał „Klub Korzenioplastyki”, założony przez Władysława Webera.Zrzeszał hobbystów - ludzi różnych zawodów – których urzekało piękno faktury i formykorzeni i konarów. Oryginalne twory przyrody poddane drobnej obróbce ręką i duszą człowieka stawały się swoistymi dziełami sztuki.

Wojciech Kilarski - lotnik, technik budowlany, pochodzi z Przemyśla. Był prekursorem i wielkim propagatorem korzenioplastyki; od roku 1972 prezesem klubu. Zbierając kawałki drzewa o dziwnych kształtach, robi z nich niezwykłe figurki i przedmioty. Jak twierdzi, najlepiej do tych celów nadają się kawałki jałowca i drzew owocowych.

Data opublikowania: 14.11.2016
Osoba publikująca: Bogusław Binkiewicz