Otwarcie "Holenderki"

25 kwietnia 2017

Dnia 25 kwietnia 2017 odbyło się w Ogrodzie Botanicznym otwarcie odnowionej szklarni storczykowej "Holenderka" które uświetnił swą wizytą Jego Magnificencja Rektor UJ, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Prace remontowe trwały 2 lata a ich relizację umożliwiło dofinasowanie w ramach projektu HOLENDERKA - Ochrona rzadkich gatunków roślin ex situ poprzez remont szklarni "Holenderka" oraz przebudowa ścieżek edukacji przyrodniczej na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego" dofiansowanego w ramach Reginalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Oś 6: Dziedzictwo regionalne, Działanie 6.2: Ochrona różnorodności biologicznej. Dzięki temu, od tego roku, wszyscy zwiedzajacy mogą zapoznać się z bogatą kolekcją storczyków tropikalnych.

Data opublikowania: 27.04.2017
Osoba publikująca: Bogusław Binkiewicz