Konkurs "Mój zielnik zielony"

14 czerwca 2017

Fundacja „Zawsze Warto” oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zapraszają uczniów szkół do udziału w konkursie plastycznym organizowanym w ramach XII Festiwalu Święto Ogrodów pt. "Mój zielnik zielony". Partnerem i mecenasem nagród jest Laboratorium Kosmetyków Naturalnych FARMONA sp. z o.o. - Marka Herbal Care.

Cele konkursu:
1. Popularyzacja wiedzy na temat roślin, w tym ziół leczniczych.
2. Rozwój talentów artystycznych i stwarzanie okazji do ich prezentacji.
3. Wspieranie postaw prospołecznych i ekologicznych; rozwijanie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Adresaci i forma konkursu:
Konkurs jest adresowany do uczniów wszystkich etapów edukacyjnych i odbywa się w trzech kategoriach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna)
Uczeń biorący udział w konkursie:
• Zapoznaje się z wybranymi roślinami spośród podanych: aloes, rumianek, czarna orchidea, dzika róża, chmiel, pokrzywa, skrzyp polny, żeń-szeń, len, czarna rzepa, łopian, werbena, szałwia, lawenda, buruti, kwiat migdałowca, irys syberyjski, piwonia, bławatek, czystek
• Przygotowuje samodzielną pracę plastyczną w formacie A3, która ma formę karty z zielnika. Oprócz plastycznego wyobrażenia rośliny i/lub jej części zamieszcza jej podpis/krótki opis. Uczeń wybiera dowolną technikę plastyczną.
• Inspiracją do przygotowywanej pracy będzie z pewnością wizyta w Ogrodzie Botanicznym UJ; nie jest ona jednak warunkiem uczestnictwa w Konkursie.
• Uczestnik przygotowuje jedną kartę z zielnika; maksymalnie może zgłosić do Konkursu trzy karty zielnikowe.
• Prace należy dostarczyć osobiście lub pocztą tradycyjną na adres Komisji Konkursowej: Fundacja „Zawsze Warto”, 31-026 Kraków, ul. Radziwiłłowska 23 m.8; do środy 14 czerwca br. włącznie.

Przebieg konkursu:
Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Na pierwszym etapie jury wybiera prace finalistów w każdej kategorii wiekowej. Prace finałowe zostaną zaprezentowane i poddane ocenie poprzez głosowanie publiczności w czasie Pikniku rodzinnego „Powitanie lata”, który odbędzie się w niedzielę 18 czerwca w Parku Hotelu Farmona przy ul. Jugowickiej 10 C. Laureaci zostaną nagrodzeni.

Kryteria oceny prac:
W ocenie prac jury będzie brać pod uwagę poziom artystyczny i oryginalność ujęcia tematu.
Termin nadsyłania prac: do 14 czerwca 2017 roku
Prezentacja prac i ogłoszenie wyników: 18 czerwca 2017 roku

REGULAMIN KONKURSU:
1. Wszelkie informacje o konkursie publikowane są na stronach internetowych Organizatorów.
2. Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres edu@zawszewarto.pl.
3. Do pracy musi być dołączona karta zgłoszeniowa według wzoru.
4. Nadesłana praca nie może naruszać praw autorskich innych osób.
5. Prace dostarczane są na koszt uczestnika i powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem w transporcie.
6. Analizy i oceny prac dokona Komisja Konkursowa. Postanowienia Komisji Konkursowej są ostateczne.
7. Uczestnicy konkursu, którzy przejdą do drugiego etapu, zostaną o tym powiadomieni meilowo lub telefonicznie.
8. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w Krakowie 18 czerwca 2017 roku w czasie Pikniku rodzinnego w Parku Hotelu Farmona przy ul. Jugowickiej 10 C.
9. Organizator przewiduje nagrody: dyplomy i nagrody dla laureatów.
10. Wybrane prace oraz lista laureatów zostaną zamieszczone na stronie www.zawszewarto.pl.
11. Opiekunowie laureatów otrzymają listy gratulacyjne.
12. Prace konkursowe stają się własnością Organizatora i mogą być wykorzystane w materiałach promocyjnych i edukacyjnych.

Adres Komisji Konkursowej:
Fundacja „Zawsze Warto”