wrzesień 2017

Czas rozpoczęcia: 12:30
Miejsce: Muzeum Ogrodu Botanicznego
Cztery pory roku w Ogrodzie Botanicznym

Wernisaż wystawy Grupy Twórczej Mirofory pt. Cztery pory roku w Ogrodzie Botanicznym

Zapraszamy 10 września 2017 r. o godzinie 12:00 do Muzeum Ogrodu Botanicznego na wernisaż wystawy Grupy Twórczej Mirofory pt. Cztery pory roku w Ogrodzie Botanicznym. Wystawa będzie czynna do 24 września 2017 w godzinach otwarcia Muzeum (wtorek-piątek 10:00-14:00, niedziela 11:00-15:00).

Grupa Twórcza MIROFORY powstała w roku 2009 w ramach oferty zajęć dla dorosłych w Osiedlowym Klubie Kultury Wola Duchacka Wschód, działającym w strukturach Centrum Kultury Podgórze. Uczestniczki zajęć upodobały sobie sztukę pisania ikon, którą uprawiają i doskonalą z wielką pasją. Inspiracją do tworzenia wizerunków świętych są dzieła mistrzów różnych epok, jednakże poświęcone tej samej dziedzinie malarstwa sakralnego – ikonie.
Potrzeba tworzenia skłania artystki do realizacji własnych kompozycji. Malarstwo olejne, akwarela, pastel i inne techniki z powodzeniem uprawiane przez uczestniczki zajęć, wprowadzają wiele różnorodności i ukazują ogromne możliwości twórcze artystek.
Owocem tych działań było wiele wystaw poświęconych ikonie, a także wystaw tematycznych lub poplenerowych, min.:

• To co jest widzialne w Bogu - wystawa ikon w Sanktuarium OO Paulinów na Skałce 2012r.
  • Wartości w sztuce - wystawa na Uniwersytecie Rolniczym 2013r.
  • Dwa światy” – wystawa poplenerowa Jeżów 2013 r. oraz wystawa ikon Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ul. Rajska 1
  • Koronkowy Jeżów - wystawa poplenerowa w kawiarni Cudowne Lata Kraków
  • Anioły – Cafe Indalo Kraków
  • Ikonostas Wolski - wystawa w Pałacu Sztuki w Krakowie 2015r.
  • Ikonostas Wolski - wystawa w Klubie Profesora na AGH

Uczestniczki GTM: Halina Bujko, Karolina Bednarczyk, Bożena Janus, Małgorzata Mamak, Maria Mędrala, Lidia Mucha, Dorota Pietrzyk, Maria Potępa, Joanna Racka, Jadwiga Ratajczak, Irena Szwałko, Lucyna Stanisławczyk.