Otwarcie Pasieki Uniwersyteckiej

1 lipca 2017 w Ogrodzie Botanicznym odbyło się uroczyste otwarcie Pasieki Uniwersyteckiej.

O godzinie 10:00 uroczystego otwarcia dokonał Jego Magnificencja Rektora UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Od godziny 11:00 odbywały sie natomiast bezpłatne warsztaty dla dzieci, prowadzone przez Akademię Pszczelarza. Podczas zajęć dzieci wspólnie z pszczelarzem przygotowywały się do wizyty w pasiece obsługując podkurzacz i ubierając pszczelarskie stroje ochronne. O jej biologii, mechanizmach  funkcjonowania i zwyczajach dowiedziały się wiele ciekawostek obserwując pszczoły robotnice przynoszące pyłek, gromadzące miód oraz budujące plastry woskowe. Przedstawione zostały związki pomiędzy kwiatami i pszczołami oraz zależności jakie wykształciły się pomiędzy nimi w procesie ewolucji. Dzieci dowiedziały się jaka jest rola pszczół w środowisku naturalnym oraz poznały ich znaczenie dla człowieka.

Poniżej prezentujemy krótką fotoreflację z tego wydarzenia. Fot. Beata Sikora-Majewska.