październik 2017

Data: 08.10.2017 - 15.10.2017
Miejsce: Szkalarnia Jubileuszowa
Flower Power

Zapraszamy do zapoznania się z instalacją muzyczną „Shield Ferns / Brown Pine Magic”, która ulokowana jest w szklarni Jubileuszowej. Można jej posłuchać i zobaczyć do 15 października między w godzinach 10:00-16:00 (poza piątkiem).

Rainforest Spiritual Enslavement to ambientowe techno w wydaniu rezydenta Berghainu Dominick’a Fernow’a. Skupiając się na wnikliwej analizie powolnych basów i syntetycznych dubowych teksturach, otoczonych kolażem zapętlonych nagrań terenowych, RSE otacza obrazy dźwiękiem, docierając do rejonu mózgu, gdzie strach zastępuje racjonalizm — a mianowicie wyobraźni.
„Shield Ferns / Brown Pine Magic” jest kompozycją syntetycznych i odrealnionych dźwięków, wykonaną specjalnie na życzenie Unsoundu, i zaprezentowaną w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie i Adelajdzie w Australii.