Aktualności i Wydarzenia

230 lat Ogrodu Botanicznego UJ. Historia i współczesność

31.05.2013
26 maja 2013, godz. 12.00 - wernisaż wystawy zdjęć. Z okazji jubileuszu 230-lecia zapraszamy na wystawę zdjęć prezentujących historię i współczesne funkcjonowanie Ogrodu Botanicznego UJ. Wystawa bedzie czynna do 9 czerwca 2013.
więcej o 230 lat Ogrodu Botanicznego UJ. Historia i współczesność

Noc Muzeów

17.05.2013
Hasło tegorocznej Nocy Muzeów w Krakowie to: „KO-lekcja podziel się swoją pasją". W wydarzeniu udział weźmie 27 muzeów wraz z oddziałami muzealnymi. W tegorocznej edycji Nocy weźmie udział: 27 muzeów wraz z oddziałami (w sumie będzie to prawie 50 instytucji muzealnych).
więcej o Noc Muzeów

Ogród pełen książek

22.04.2013
Największe bestsellery Wydawnictwa Literackiego zakwitną w krakowskim Ogrodzie Botanicznym. To będzie najbardziej literacki ogród w mieście. Pod magnoliami, w oranżerii, na mostku i pośród klombów rozpoczynamy ogrodowe czytanie. Od 30 kwietnia każdy miłośnik krakowskiego Ogrodu Botanicznego będzie mógł odpocząć wśród zieleni z ulubioną książką Wydawnictwa Literackiego.
więcej o Ogród pełen książek

Teatr Stygmator

12.04.2013
"Sekrety Baronowej" - monodram Zinaidy Zagler na podstawie dramatu Inki Dowlasz. Muzyka: Krzysztof Szwajgier, reżyseria: Inka Dowlasz. Spektakl odbędzie się w piwnicy Collegium Śniadeckiego, wstęp wolny.
więcej o Teatr Stygmator

Otwarcie sezonu 2013

10.04.2013
Rozpoczęcie jubileuszowego, 230-ego sezonu nastąpi tydzień później, 21 kwietnia 2013 r. Powodem jest oczywiście przedłużająca się zima. Liczymy na to, że za tydzień nasi goście będą mogli spacerowac wśród wiosennych kwiatów w pełnym słońcu!
więcej o Otwarcie sezonu 2013